пʼятниця, серпня 23, 2013

Увага! Увага! Увага!

 Громадські слухання
«Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?»
 
Мета: привернути увагу суспільства й влади до бібліотеки, виявити та обговорити проблемні питання функціонування книгозбірні, вивчити різні точки зору щодо сучасної бібліотеки, змінити імідж бібліотеки, зробити її більш привабливою для користувачів і бібліотекарів.
 
  Копичинецька міська бібліотека для дорослих  включилася  в  проведення громадських слухань на тему « Сучасна бібліотека , якою ми її бачимо?»,  що проходять з липня по вересень 2013 року.
Контактна інформація:
м. Копичинці
вул. Чортківська, 9
тел:  4-11-64
e-mail:  kop-lib@ukr.net
 
блог:  http://kopdorosbiblioteka.blogspot.com/
До участі у слуханнях запрошуємо :
користувачів бібліотеки ( місцевих та іногородніх); громадські організації;  міську владу;
учнівська і студентська молодь та  всіх  бажаючих.
Інформацію про етапи проведення громадських слухань буде повідомлено додатково.
  
пʼятниця, серпня 16, 2013

Делегація району взяла участь у ХІV Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини»


    Щороку на початку серпня Монастириський район на Тернопільщині перетворюється на лемківську столицю. Лемки з усього світу з’їжджаються до ватри, яку запалюють в урочищі Бичова. Адже саме на Тернопільщині проживає чи не найбільша лемківська громада в Україні.

Делегація від Гусятинського району,очолювана першим заступником голови районної державної адміністрації Василем Цільом та заступником голови районної державної адміністрації Романом Сагайдаком, взяла участь у ХV Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» 3-4 серпня 2013 року в м. Монастириська .

У дерев’яному будинку, який виготовлено у Копичинецькій ВК і встановленого за сприяння уродженця с.Чагарі Михайла Мацієвського та завідувача Чагарівським сільським клубом Михайла Вовка, працівниками Копичинецької міської бібліотеки для дорослих (Оксана Благута, Галина Стець)  та Гусятинської ЦБС (Олена Рога, Тетяна Ковальська), було відновлено інтер’єр лемківської хати. Основними матеріалами хати стала частина виставки - експозиції з краєзнавчо-народознавчого музею школи №2 м.Копичинці «Хатина народної цілительки Марії Щетини»
   

 Також, на ХV Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» представляли район: народний аматорський ансамбль лемківської пісні Хоростківського міського будинку культури, дует Марії та Євгенії Стригів с.Товсте , творчий тандем аматорського ансамблю танцю «Первоцвіт» та дитячо-юнацької студії «Мрія» Копичинецького центру культури і дозвілля та спеціалізованої школи с.Васильківці, майстер народних ремесел з Товстого гончар Василь Бардачевський.


Лемківські пісні, які звучали у виконанні ансамблю, частування традиційними стравами, приготованими господинями з Копичинець, зробили Гусятинську лемківську хату особливо привітною та гостинною.

"Талант, відданий людям"

 
''Один із найбільш феноменальних голосів, які я коли-небудь

чув у своєму житті,справжній геній співу"

Людвіг Гесс 
         Настав час, коли до нас повертаються імена наших великих співвітчизників, і ми маємо змогу гордитись блискучими талантами, які породила наша рідна земля. Серед таких імен педагог, оперний та камерний співак, уродженець м.Копичинець Клим Чічка-Андрієнко.

   
       В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих в літературно-мистецькій вітальні "Орфей" 19 липня 2013 року проведено літературно-музичний урок "Талант відданий людям" . Бібліотекар Стець Г.І. провела бесіду-інформацію про життя і творчий шлях Клима Чічки-Андрієнка.


       Присутні мали можливість прослухати архівний запис пісень у виконанні геніального тенора. Ось як чудово пише про Клима Чічку-Адрієнка користувач бібліотеки, член літературно-мистецької студії "Лямпа" Зелінська Наталя: "Його голос впізнає увесь світ, ним пишається Україна і Європа він син землі, де тече тиха річка Нічлава, де музика вітру і шум лісу утворюють мелодійну симфонію. Його голос мав чудовий тембр! Ніжно-звучний, шовково-матовий. І цей прекрасний голос артист довів до вершин досконалості: він звучав без найменшого напруження, плавно, вільно. Його спів вражав барвами, як коштовні перли. Виступаючи у великих концертних залах він завжди згадував свій рідний край – Копичинці. Місто, де вперше заспівав під мелодію чарівної природи."
 
         Зав.бібліотекою Благута О.Т. ознайомила молодь з викладкою літератури "Музика на все життя" де представлені книги, статті з газет та журналів, світлини, ексклюзивні документи Копичинецького музею театрального мистецтва Тернопільщини.

 «Дорога до нашого спасіння»

 
 
 

28 липня в Україні відзначається 1025-річчя з Дня Хрещення Київської Русі-України

В 988 році відбулася найбільша подія в історії українського народу, що мала величезний вплив на всю подальшу історію нашої нації, її мораль взагалі і на формування поглядів на ідеал людини, зокрема – його хрещення. Святий Володимир Великий , основоположник і хреститель України, засновник нашої державності, завершив велике діло християнізації нашої історії, він гармонійно поєднав релігійні й національні інтереси та ідеали. Добре розуміючи надприродній зміст християнства, найвища мета якого є освячення і спасіння людських душ, Володимир Великий через святе хрещення України передав цей найцінніший скарб правдивої віри – Благовість Ісуса Христа цілому українському народові на спасіння, на його вічне та дочасне добро.

В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих організована книжкова виставка «Дорога до нашого спасіння», присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі.