четвер, січня 21, 2016

"Колядують зорі на Різдво Христове"


     Одне з найтепліших для душі родинних свят в Україні - це Різдво. Люди радіють народженню Спасителя, Ісуса Христа. Цього дня навідують близьких родичів, вшановують померлих предків, згадують хресних батьків. А молодь та діти йдуть колядувати та розігрувати вертеп, тобто традиційну різдвяну виставу.
       В Україні Різдво відзначали у різні часи: і в роки голодоморів і репресій, у далеких таборах і в камерах самітників, коли була вільна держава і коли залежна. Бодай у душі, але звучала молитва. Якщо не вголос, то колядували душею. Людині не можна заборонити вшановувати її свято, забрати її віру. Можливо, й тому чимало людей з таким трепетом пригадують атмосферу «підпільного» Різдва. Це було настільки справжнє Різдво, можливо, тому, що й Христос народився у схожих обставинах.
 
До цьогорічних свят у Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих оформлено Різдвяну Світлицю "Колядують зорі на Різдво Христове", яка діє з 1 січня 2016  року. В ній експонуються старовинні ікони, релігійна література, колекція різдвяних листівок, матеріали про відродження української церкви, Різдвяна шопка виготовлена працівниками бібліотеки.
   Завітавши у Різдвяну Світлицю  відвідувачі мають можливість дізнатися:
-       як у нас колись відзначали Різдво;
-       про особливості святкування і  обов’язкові атрибути кожного із зимових свят;
 -       чим різняться традиції святкувань в різних регіонах країни.
 Крім того користувачі бібліотеки мають можливість послухати колядки та щедрівки в Інтернет Центрі. 
     До Вашої уваги фотопрезентація Різдвяної Світлиці
 "Колядують зорі на Різдво Христове"Немає коментарів:

Дописати коментар