пʼятниця, травня 30, 2014

Семінар «Азбука бібліографічної роботи»

Джерело Гусятинська ЦБС
 
У п'ятницю 23 травня 2014 року, на базі Копичинецької міської бібліотеки для дорослих пройшов районний семінар працівників ЦБС. В роботі семінару взяли участь начальник відділу культури і туризму Гусятинської райдержадміністрації Роман Сагайдак та житель міста Копичинець - письменник, громадський діяч Богдан Михайлович Савка і учасники театру поезії «Слово» Копичиненецького міського центру культури і дозвілля (керівник Руслана Савка).


Семінар складався з двох частин. Перша частина «Азбука бібліографічної роботи». Друга частина «Роль публічної бібліотеки у вихованні свідомого громадянина - патріота» та презентація книги Богдана Савки «Забути не маємо права», присвячена вшануванню Героїв України, адже свято встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.


Відкрила семінар директор Гусятинської ЦБС Фаберська М.М.З вітальним словом звернувся до бібліотекарів начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Р.Є. Сагайдак, який нагородив ювілярів-бібліотекарів грамотами відділу культури і туризму. А також зупинився на проблемах і досягненнях бібліотечної галузі району.Про використання інформаційних технологій у роботі бібліотеки поділилася своїм досвідом завідувач Копичинецької міської бібліотеки для дорослих Благута О.Т..Присутні переглянули електронну презентацію Копичинецької міської бібліотеки для дорослих.В ході семінару були висвітлені такі питання:


1.Організація і методика бібліографічної роботи в бібліотеці( зав. методично – бібліографічним відділом М. П. Осика)

2. Бібліографічне обслуговування в бібліотеці . Робота з Д Б А. ( бібліограф Г. М. Шустак)
3. Довідково – бібліографічне обслуговування користувачів дітей та керівників дитячого читання( зас. директора по роботі з дітьми Н. Я. Пенюта)

4. Ознайомлення з бібліотекою-базою проведення семінару (зав. філією для дорослих м. Копичинці О. Т. Благута ).

5. Вимоги до ведення облікових документів і списання книжкового фонду ( зав. відділом комплектування О. З Доробало).


6.Обмін досвідом:

1. Форми масового бібліографічного інформування( зав. бібліотекою – філією с. Целіїв М. М. Пилипів)

2.Огляд нової літератури – одна з найпоширеніших форм бібліографічної інформації.( зав. Бібліотекою -філією м. Хоростків Л. І. Росяк).

Перед учасниками семінару виступив письменник, краєзнавець, громадський діяч Богдан Михайловича Савка - автор багатьох публікацій про боротьбу ОУН-УПА на Тернопіллі та книжок
  • «А смерть їх безсмертям зустріла»
  • «Гаряча була то хода»
  • «І могили говорять»
  • «А нас й Сибір не доконав»
  • «Останні на полі слави»
  • «Забути не маємо права» , про написання якої автор поділився з нашими колегами.

Працівники бібліотеки мали змогу взяти участь у веб-конференції «День Героїв вшановує молодь Тернопілля», організатором якої була Тернопільська обласна бібліотека для молоді.


Україна живе,бореться, житиме і перемагатиме. 23 травня – День Героїв: минулого, сучасності та майбутнього! Герої сьогодення - це Герої Небесної Сотні та українські патріоти, що загинули в мирний час , захищаючи незалежність України. Вони були звичайними людьми. І в мить останню віддали нам найдорожче , що мали, - життя своє. Вічна пам'ять всім борцям за волю України. Їхній подвиг забути не маємо права.

Немає коментарів:

Дописати коментар