середа, лютого 19, 2025

День Державного герба України

  19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.

Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).

Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.

Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Слава Україні! Героям Слава!

ЦІКАВІ ФАКТИ

Є понад сорок версій, що пояснюють походження тризуба. Одна з найрозповсюдженіших говорить, що цей давній знак є містичним символом тривимірності світу.

Релiгiйна версія стверджує, що це стилізоване зображення голуба — символу Святого Духу. Також існує популярна версія, що нiбито тризуб — це сокiл, який пiкiрує на здобич.

Автори іншої версії вважають, що в тризубі зашифроване слово «воля». Ця версія, до речі, з’явилася вже після затвердження тризуба як герба УНР. Тоді дехто також почав «розшифровувати» у тризубі початкові літери імен: Володимир, Ольга, Ярослав

Наші предки використовували тризуб як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали в багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.

Тризуб — родовий знак Рюриковичів. З історичних джерел відомо, що посли князя Ігоря при укладенні договорів ставили печатки з тризубом.

На монетах часів Володимира Святославовича з одного боку карбували його портрет, а з іншого — тризуб.

За правління Ярослава Мудрого на монетах карбувалося зображення святого Георгія та тризуба на звороті.

Офіційне зображення державного герба УНР з’явилося 22 березня 1918 року – рівно через два місяці після проголошення її незалежності IV Універсалом Центральної Ради.

Особливим часом для відродження державної символіки стали події зими 2013-2014 року. На Майдані під час Революції Гідності тризуб малювали на щитах і шоломах.

У травні 2014 року на фасаді готелю «Парус» у Дніпрі фанати футбольного клубу «Дніпро» намалювали найбільший в Україні державний герб.




 

Книжкова викладка до Дня Святого Валентина:,, Серцю властиво любити ''

 На полицях – книги, сповнені історій про кохання, дружбу та доброту. Всі вони розкривають тему теплих почуттів, які надихають і роблять світ кращим!

Кожна книга – це маленька валентинка від літературних героїв, які дарують своїм читачам часточку тепла та чарівності.

Приходьте, обирайте книгу до душі та занурюйтесь у чарівний світ літератури! Чекаємо на вас! 

 






понеділок, лютого 10, 2025

НАЦІЯ, ЯКА ЧИТАЄ - НЕПЕРЕМОЖНА!

 До Дня книгодарування (14 лютого) просимо всіх охочих взяти участь у благодійній акції "Подаруй бібліотеці українську книгу".

Друзі, ми знаємо, що багато прочитаних книг у вас стоїть просто на полицях. Можливо, саме Ваша книга стане у нагоді нашим читачам, а бібліотека урізноманітнить свій фонд цікавим сучасним виданням.

ПАМ'ЯТАЙМО

Книга – це найкращий подарунок, який не тільки навчає, але й надихає.

Даруючи книгу, ви даруєте частинку себе.

Зробімо День дарування книг справжнім святом добра та знань!

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ТА ЗРОБІМО НАШУ БІБЛІОТЕКУ ЩЕ ЦІКАВІШОЮ РАЗОМ !!!

Акція триватиме протягом лютого-березня.