понеділок, квітня 07, 2025

Запрошуємо на майстер-клас із випікання Великодніх баранчиків!

Наближається світле свято Великодня, і ми підготували для вас особливий захід! Запрошуємо всіх охочих взяти участь у майстер-класі з випікання традиційних Великодніх баранчиків.

Дата: 10 квітня
Час: 14:00
Місце: Публічна бібліотека

Разом ми навчимося готувати ароматне святкове печиво, дізнаємось про традиції, пов’язані з Великоднім баранчиком, і чудово проведемо час у затишній атмосфері.

 Буде цікаво, смачно та весело!

 Участь безкоштовна.

Чекаємо на вас! 



 

четвер, квітня 03, 2025

ПОДАРОВАНІ КНИГИ

 Дякуємо Мартинишин М. В. за щедрий подарунок для нашої бібліотеки. Передача сучасних книг українською мовою, є надзвичайно цінним подарунком для читачів різного віку. Ми глибоко вдячні за підтримку та віру в силу книги, адже саме завдяки таким людям, як пані Марія, ми можемо поповнювати наші фонди новими виданнями та заохочувати читання українською мовою. Ці книги стануть справжньою окрасою бібліотеки та принесуть багато радості нашим відвідувачам. Дякуємо за Вашу небайдужість та підтримку!



"Твоє здоров'я у твоїх руках, то бережи його щоднини!"

 7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

Сьогодні працівники КЗ "Публічна бібліотека Копичинецької міської ради" завітали до бібліотеки-філії с. Котівка, щоб разом з учнями школи-гімназії обговорити важливість здорового способу життя.
Під час заходу "Твоє здоров'я у твоїх руках, то бережи його щоднини" учні 8 класу школи-гімназії с. Котівка підготували цікаві виступи, а зав.бібліотекою-філією Доскоч Н.В. розповіла про важливість здоров'я для молоді.
До заходу приєдналися:
• Староста с. Котівки Дитиняк С.В.
• Вчитель біології Волощук І.Р.
• Директор публічної бібліотеки Благута О.Т.
• Бібліотекарі громади.
Щиро дякуємо педагогічному колективу за співпрацю! Такі заходи, відіграють важливу роль у формуванні здорового способу життя серед 
молоді та сприяють створенню здорової громади.

Бережіть своє здоров'я, адже воно – найцінніший скарб!








Бібліотекарі завітали до центру нададання соціальних послуг

 Сьогодні, бібліотекарі завітали до центру нададання соціальних послуг , щоб надати послугу книгоношення та провести майстер-клас з виготовлення ангелів з ниток.

Підопічні центру з великим ентузіазмом взяли участь у майстер-класі, виявивши творчі здібності та неабияку майстерність. Вони з радістю створювали милих ангелів, використовуючи різнокольорові нитки та інші матеріали.

Під час заходу панувала тепла та дружня атмосфера. Бібліотекарі ділилися своїми знаннями та навичками, допомагаючи кожному учаснику створити свого неповторного ангела.

Цей майстер-клас став не лише можливістю для підопічних центру проявити свої творчі здібності, а й чудовою нагодою для спілкування та обміну позитивними емоціями.

Захід пройшов успішно, залишивши у всіх учасників приємні спогади та чудові вироби, зроблені власноруч.










 

вівторок, березня 25, 2025

Міжнародний круглий стіл ««Бібліотека для подолання суспільних викликів у громадах»

 Сьогодні відбувся міжнародний круглий стіл ««Бібліотека для подолання суспільних викликів у громадах»», організований Українською Бібліотечною Асоціацією, Національною бібліотекою Украіни ім. Ярослава Мудрого, Жива сучасна  бібліотека -   БФ Бібліотечна країна України, Український інститут книги в рамках проекту «Посилення ролі бібліотек у відбудові України» 

Модерувала захід Оксана Бруй, заступниця генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, президентка УБА.

Учасників привітали: Олег Сербін, генеральний директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, віце-президент Української бібліотечної асоціації; Тамара Сухенко,  Голова наглядової ради БФ «Бібліотечна країна»; Вероніка Трепаньї, заступниця декана Шведської школи бібліотечних та інформаційних наук, Університет Бороса; Катаріна Кукайне, директорка департаменту розвитку Національної бібліотеки Латвії; Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги; Тарас Добрівський, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад

Учасники круглого столу  поділилися досвідом та обговорили практики  успішної співпраці бібліотек з місцевою владою та громадою, що в свою чергу сприяє розвитку спроможності цих громад. Свій досвід представили Швеція, Латвія та Україна.








понеділок, березня 24, 2025

Літературний урок "Ліна Костенко: життя іде і все без коректур..."

     Сьогодні до нашої бібліотеки завітали учні 8 класу ліцею №1 міста Копичинці на літературний урок, присвячений ювілярці Ліні Костенко. Директор бібліотеки розповіла про життя і творчість Ліни Костенко, висвітливши основні етапи її творчого шляху та значення її творчості для української літератури. В рамках заходу була представлена книжкова виставка, на якій були представлені різні видання поетеси.

     Учні також мали можливість переглянути відеоролик, що розповідає про життєвий і творчий шлях поетеси, а також прослухати вірші, які читають відомі українці. Цей урок не лише поглибив знання учнів про Ліну Костенко, але й сприяв розвитку інтересу до української поезії та культури загалом.

 










вівторок, березня 18, 2025

Подаровані книги

 Щиро дякуємо Івану Кушніру, поету-пісняру, члену Національної спілки журналістів України та заступнику голови обласного товариства "Просвіта", за щедрий подарунок авторських  книг для нашої бібліотеки! Його внесок у рамках акції "Подаруй бібліотеці книгу українською" є надзвичайно важливим для популяризації української літератури та підтримки читання.

Подаровані авторські  книги стануть чудовим поповненням фонду нашої бібліотеки та подарують радість читання багатьом відвідувачам. Ми вдячні Івану Кушніру за його щедрість, підтримку та популяризацію української літератури!










«І на оновленій землі врага не буде, супостата»

 Шановні відвідувачі!

У нашій бібліотеці організовано книжкову виставку «І на оновленій землі врага  не буде, супостата» присвячену геніальному українському поету, художнику та мислителю – Тарасу Григоровичу Шевченку.

Ця виставка – чудова можливість поринути у світ творчості Великого Кобзаря, ознайомитися з його безсмертними творами, дослідити його життєвий шлях та дізнатися більше про його вплив на українську культуру та історію.

На виставці представлені:

Видання "Кобзаря": Різноманітні видання "Кобзаря" – від класичних до сучасних, ілюстровані та академічні.

Твори Шевченка: Поетичні, драматичні та прозові твори, що розкривають багатогранність таланту митця.

Літературознавчі дослідження: Книги про життя та творчість Шевченка, аналіз його творів та їхній вплив на українську літературу.

Ілюстровані видання: Альбоми з репродукціями картин Шевченка-художника, що демонструють його майстерність у живописі.

Біографічні матеріали: Книги, статті та документи, що розповідають про життєвий шлях Шевченка, його боротьбу та творчі здобутки.
















середа, березня 05, 2025

"Шевченківські дні"

 Цього тижня вся Україна відзначає "Шевченківські дні". Нагадаємо, що класик української та світової літератури народився 9 березня 1814 року та помер 10 березня 1861 року.

Цими днями КЗ "Публічна бібліотека Копичинецької міської ради" підготував програму присвячену 211-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

До Вашої уваги:

Книжкова виставка "І на оновленій землі врага не буде, супостата", яка знайомить з творчим доробком поета, а також з його стражденною долею.

Виставка "Кобзарів" з фонду бібліотеки.

Перегляд фільму "Сон".

«Сон» — український біографічний кольоровий художній кінофільм 1964 року, присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку.
Молодого Тараса Шевченка, автора "крамольних" віршів, викликають на допит. Замість пояснень, поет пише нові вірші, які присвячує безрадісній долі України. За "підбурливі" думки Шевченка віддають у солдати з забороною писати й малювати.
Стрічка змальовує внутрішній стан митця в ті дні, його спогади про дитинство й роки, прожиті в кріпацтві, роздуми про Україну, Волю і народ…

Поетичний флешмоб "Шевченкове слово". Це привід не лише вшанувати пам’ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

Чекаємо на Вас з 04.03.2025 по 11.03.2025 (субота, неділя вихідний)

 



Презентація книги «Є пульс»

Вчора у Копичинецький музей театрального мистецтва відбулася тепла зустріч з письменницею, журналісткою з Тернополя Зоряною Биндас, яка презентувала книгу «Є пульс».

На заході від авторки наша бібліотека отримала в подарунок дві книги «Є пульс» та «Котики патріотки».

Щиро дякуємо пані Зоряні Биндас за подаровані книги. Вони стануть чудовим подарунком для читачів бібліотеки.





середа, лютого 26, 2025

НАШІ BOOK-дарувальники.

   
Сьогодні наша бібліотека отримала чудовий подарунок - книги, які стануть справжнім скарбом для наших читачів. Ми щиро вдячні всім, хто підтримує нашу місію поширення любові до читання та робить свій внесок у збагачення фондів бібліотеки.

   Особливу подяку хочемо висловити Людмилі, яка вже не перший рік бере участь у нашій акції та дарує бібліотеці цінні книги.

    Акція «Подаруй бібліотеці українську книгу» триває.





вівторок, лютого 25, 2025

"Довго щирими сими словами, До людей промовлятиму я ...."

   Сьогодні, 25 лютого, ми вшановуємо пам'ять великої доньки України – Лесі Українки.

164 роки тому народилася жінка, чиє ім'я стало символом незламності духу, глибокого патріотизму та невичерпного таланту.

 Її поезія – це кришталевий струмінь, що пронизує серце, її драматургія – це гострий погляд на суспільство, а її переклади – це міст між культурами.

Леся Українка, незважаючи на хворобу, що супроводжувала її все життя, залишила глибокий слід в українській літературі та культурі. Її творчість продовжує надихати покоління українців, нагадуючи нам про силу слова, красу рідної мови та незламність українського духу.




"Небесна Сотня"

 Сьогодні працівники Комунальний заклад "Публічна бібліотека Копичинецької міської ради"  відвідали гімназію с. Оришківці  де відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті Небесної Сотні.

Організаторами події стали завідувачка бібліотеки-філії с. Оришківці  Надія Доскоч спільно з учителями школи.

Під час заходу учні  згадали події Революції Гідності, вшанували героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність України. Прозвучали патріотичні вірші,  пісні, історичні факти та спогади про ті трагічні, але водночас героїчні події.

Такі заходи допомагають молодому поколінню усвідомити значення подвигу Небесної Сотні та плекати в серцях памʼять про справжніх героїв України.

Щиро вдячні колективу гімназії с. Оришківці  за співпрацю.






Небесна Сотня

 Небесна Сотня...Хай вічна пам'ять лишиться за вами.

   Сьогодні ми в скорботі схиляємо низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час .

 Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної  Сотні, які віддали життя , захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього держави.









середа, лютого 19, 2025

День Державного герба України

  19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.

Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).

Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.

Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Слава Україні! Героям Слава!

ЦІКАВІ ФАКТИ

Є понад сорок версій, що пояснюють походження тризуба. Одна з найрозповсюдженіших говорить, що цей давній знак є містичним символом тривимірності світу.

Релiгiйна версія стверджує, що це стилізоване зображення голуба — символу Святого Духу. Також існує популярна версія, що нiбито тризуб — це сокiл, який пiкiрує на здобич.

Автори іншої версії вважають, що в тризубі зашифроване слово «воля». Ця версія, до речі, з’явилася вже після затвердження тризуба як герба УНР. Тоді дехто також почав «розшифровувати» у тризубі початкові літери імен: Володимир, Ольга, Ярослав

Наші предки використовували тризуб як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали в багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.

Тризуб — родовий знак Рюриковичів. З історичних джерел відомо, що посли князя Ігоря при укладенні договорів ставили печатки з тризубом.

На монетах часів Володимира Святославовича з одного боку карбували його портрет, а з іншого — тризуб.

За правління Ярослава Мудрого на монетах карбувалося зображення святого Георгія та тризуба на звороті.

Офіційне зображення державного герба УНР з’явилося 22 березня 1918 року – рівно через два місяці після проголошення її незалежності IV Універсалом Центральної Ради.

Особливим часом для відродження державної символіки стали події зими 2013-2014 року. На Майдані під час Революції Гідності тризуб малювали на щитах і шоломах.

У травні 2014 року на фасаді готелю «Парус» у Дніпрі фанати футбольного клубу «Дніпро» намалювали найбільший в Україні державний герб.




 

Книжкова викладка до Дня Святого Валентина:,, Серцю властиво любити ''

 На полицях – книги, сповнені історій про кохання, дружбу та доброту. Всі вони розкривають тему теплих почуттів, які надихають і роблять світ кращим!

Кожна книга – це маленька валентинка від літературних героїв, які дарують своїм читачам часточку тепла та чарівності.

Приходьте, обирайте книгу до душі та занурюйтесь у чарівний світ літератури! Чекаємо на вас! 

 






понеділок, лютого 10, 2025

НАЦІЯ, ЯКА ЧИТАЄ - НЕПЕРЕМОЖНА!

 До Дня книгодарування (14 лютого) просимо всіх охочих взяти участь у благодійній акції "Подаруй бібліотеці українську книгу".

Друзі, ми знаємо, що багато прочитаних книг у вас стоїть просто на полицях. Можливо, саме Ваша книга стане у нагоді нашим читачам, а бібліотека урізноманітнить свій фонд цікавим сучасним виданням.

ПАМ'ЯТАЙМО

Книга – це найкращий подарунок, який не тільки навчає, але й надихає.

Даруючи книгу, ви даруєте частинку себе.

Зробімо День дарування книг справжнім святом добра та знань!

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ТА ЗРОБІМО НАШУ БІБЛІОТЕКУ ЩЕ ЦІКАВІШОЮ РАЗОМ !!!

Акція триватиме протягом лютого-березня.