середа, лютого 19, 2025

День Державного герба України

  19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.

Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).

Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.

Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Слава Україні! Героям Слава!

ЦІКАВІ ФАКТИ

Є понад сорок версій, що пояснюють походження тризуба. Одна з найрозповсюдженіших говорить, що цей давній знак є містичним символом тривимірності світу.

Релiгiйна версія стверджує, що це стилізоване зображення голуба — символу Святого Духу. Також існує популярна версія, що нiбито тризуб — це сокiл, який пiкiрує на здобич.

Автори іншої версії вважають, що в тризубі зашифроване слово «воля». Ця версія, до речі, з’явилася вже після затвердження тризуба як герба УНР. Тоді дехто також почав «розшифровувати» у тризубі початкові літери імен: Володимир, Ольга, Ярослав

Наші предки використовували тризуб як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали в багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.

Тризуб — родовий знак Рюриковичів. З історичних джерел відомо, що посли князя Ігоря при укладенні договорів ставили печатки з тризубом.

На монетах часів Володимира Святославовича з одного боку карбували його портрет, а з іншого — тризуб.

За правління Ярослава Мудрого на монетах карбувалося зображення святого Георгія та тризуба на звороті.

Офіційне зображення державного герба УНР з’явилося 22 березня 1918 року – рівно через два місяці після проголошення її незалежності IV Універсалом Центральної Ради.

Особливим часом для відродження державної символіки стали події зими 2013-2014 року. На Майдані під час Революції Гідності тризуб малювали на щитах і шоломах.

У травні 2014 року на фасаді готелю «Парус» у Дніпрі фанати футбольного клубу «Дніпро» намалювали найбільший в Україні державний герб.




 

Книжкова викладка до Дня Святого Валентина:,, Серцю властиво любити ''

 На полицях – книги, сповнені історій про кохання, дружбу та доброту. Всі вони розкривають тему теплих почуттів, які надихають і роблять світ кращим!

Кожна книга – це маленька валентинка від літературних героїв, які дарують своїм читачам часточку тепла та чарівності.

Приходьте, обирайте книгу до душі та занурюйтесь у чарівний світ літератури! Чекаємо на вас! 

 






понеділок, лютого 10, 2025

НАЦІЯ, ЯКА ЧИТАЄ - НЕПЕРЕМОЖНА!

 До Дня книгодарування (14 лютого) просимо всіх охочих взяти участь у благодійній акції "Подаруй бібліотеці українську книгу".

Друзі, ми знаємо, що багато прочитаних книг у вас стоїть просто на полицях. Можливо, саме Ваша книга стане у нагоді нашим читачам, а бібліотека урізноманітнить свій фонд цікавим сучасним виданням.

ПАМ'ЯТАЙМО

Книга – це найкращий подарунок, який не тільки навчає, але й надихає.

Даруючи книгу, ви даруєте частинку себе.

Зробімо День дарування книг справжнім святом добра та знань!

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ТА ЗРОБІМО НАШУ БІБЛІОТЕКУ ЩЕ ЦІКАВІШОЮ РАЗОМ !!!

Акція триватиме протягом лютого-березня.



пʼятниця, січня 31, 2025

«Історія незламних»

 Сьогодні у КЗ «Публічна бібліотека Копичинецької міської ради» відбувся урок мужності, присвячений Дню пам'яті героїв Крут.

У заході взяли участь учні 10 класу ліцею №2 м.Копичинці разом із вчителем історії Ухач О.М. та бібліотекарем Верлею Х.М..

Для учнів було організовано перегляд відеоролика про бій під Крутами, що допоміг їм глибше зрозуміти історичний контекст та значення цієї події. Також прозвучали пісні та вірші, присвячені молодим героям, які віддали своє життя за незалежність України. Учні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Історія незламних», організованою бібліотекарем Ничка Г.Р. На ній були представлені матеріали, що розповідають про історію бою під Крутами, його учасників та значення для національної пам'яті.

На завершення заходу бібліотекарі провели вікторину, щоб перевірити знання учнів про події під Крутами та закріпити отриману інформацію. Учні активно брали участь у вікторині, демонструючи свою зацікавленість та повагу до героїчного минулого України.


















середа, січня 29, 2025

Пам'ятаймо їхній подвиг!

Герої Крут – це символ незламності українського духу. Запрошуємо відвідати книжкову виставку "Історія Незламних" , присвячену пам'яті Героям Крут! 🇺🇦

На книжковій виставці Ви зможете знайти:

·         Історичні дослідження.

·         Документальні матеріали.

·         Художня література.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до вшанування пам'яті Героїв Крут!







вівторок, січня 28, 2025

Отримали цінний дарунок для фонду краєзнавства!

 Щиро дякуємо активному користувачу нашої бібліотеки, Роману Островському, за подаровану книгу "Медицина Копичинець у плині часу" (1940-2010). Ця цінна праця, передана від завідувача поліклініки Степана Михайловича Гукалюка, стане важливим доповненням до нашого фонду краєзнавства.

Книга розповідає про багату історію медицини в Копичинцях протягом 70 років. Це не лише цінне джерело для дослідників місцевої історії, а й цікава книга для всіх, хто цікавиться історією нашого міста та розвитком медицини в Україні.
Запрошуємо до цікавого читання любителів краєзнавчої літератури.





пʼятниця, січня 24, 2025

Маруся Чурай – голос і душа пісенної України. 400 років від дня народження.

25 січня виповнюється 400 років від дня народження Марусі Чурай, полтавської поетеси і співачки епохи гетьмана Богдана Хмельницького.

Маруся Чурай − легендарна українська народна співачка та поетка часів Хмельниччини, яка, ймовірно, жила в Полтаві. Народилася в сім’ї козацького сотника Гордія. Після смерті батька, який у 1648 році був спалений як бунтівник у Варшаві на багатті, залишилася жити з матір’ю в Полтаві. В юності дівчина мала багато залицяльників, серед яких був молодий козак Іскра Іван Якович, але своє серце вона віддала Грицю Бобренку, сину хорунжого Полтавського полку, з яким згодом таємно заручилася. Зі спалахом Хмельниччини у 1648 році Гриць вирушив на війну. Дівчина чекала на нього 4 роки. Проте, коли Гриць повернувся до Полтави, він вже не звертав уваги на Марусю, бо покохав іншу − Ганнусю із заможної полтавської родини. Зраджена дівчина не витримала втрати та вирішила отруїти себе зіллям, що вона таємно взяла у місцевої бабусі-відьми, але яке ненароком випив Гриць.

Улітку 1652 року полтавський суд засудив Марусю до страти, але її було амністовано універсалом Богдана Хмельницького, який приніс Іван Іскра, де зазначалося дарувати їй життя «за заслуги її батька та солодкі пісні».

Подальша доля піснярки тлумачиться по-різному. За однією версією, після помилування Маруся сильно страждала, ходила на прощу до Києва, а повернувшись додому, рано померла від надмірних переживань і сухот. За іншою версією, Маруся пішла з дому назавжди й померла у каятті в якомусь монастирі в росії. За народними переказами Маруся Чурай була страчена у 1648 році.

Марусі Чурай приписують авторство близько 20 пісень. Серед них найвідоміші: «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Засвистали козаченьки», «Віють вітри, віють буйні...», «Сидить голуб на березі», «Зелененький барвіночку», «Нагороді верба рясна», «Котилися вози з гори» та ін. Ці пісні досі живуть й користуються великою любов’ю і популярністю.

Марусі присвячено чимало літературних творів: балада Левка Боровиковського "Чарівниця", драма Михайла Старицького "Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці", драматична поема Любов Забашти "Дівчина з легенди", драма Володимира Самійленка "Маруся Чураївна", повість Ольги Кобилянської "В неділю рано зілля копала, а найвідомішим з них став історичний роман у віршах "Маруся Чурай" Ліни Костенко.










 

середа, січня 22, 2025

Подарована книга.

КЗ «Публічна бібліотека Копичинецької міської ради»  щиро дякує отцю д-ру Василю Погорецькому за подаровану книгу "Україна крізь призму забобонів"

Ця книга стане цікавим джерелом знань для тих, хто цікавиться українською культурою та традиціями.  Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з цією книгою.







 

"УКРАЇНА! ЄДИНА! ВІЛЬНА! НЕПОДІЛЬНА!"

 Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності України!

Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі. Він символізує об'єднання людей і їхню спільну боротьбу за свободу рідної держави.

Цьогоріч українці святкують 106 річницю з моменту проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього.

До Дня Соборності у бібліотеці організовано книжкову виставку "Україна Соборна: від мрії до реальності".






 

понеділок, січня 20, 2025

Майстер-клас "Силянки з бісеру"

 Сьогодні у бібліотеці пройшов майстер-клас з виготовлення силянки з бісеру!

Учасники отримали знання та практичні навички, які допоможуть їм створювати власні шедеври з бісеру.

Адже створена власноруч силянка стане чудовим подарунком для себе або близьких.

 









 Друзі! Запрошуємо всіх бажаючих на майстер-клас з виготовлення силянки з бісеру.

Будемо створювати вашу першу, або ж не першу силянку.
Навчимося як правильно прочитати з бісеру схему.
Демонстрація виробів та селфі з автентичними прикрасами.
Можливо це початок вашого нового захоплення.
Візьміть з собою чеський бісер(колір на ваш смак), бісерну нитку та голку.
Приєднуйтесь, буде цікаво.




 
Шановні колеги, дорогі читачі та друзі!

Вітаємо вас із Новим 2025 роком! Бажаємо вам здоров’я, творчого натхнення, оптимізму і сповнення всіх заповітних мрій!

Нехай цей рік принесе нам мир і безліч нових історій — як у житті, так і на сторінках ваших улюблених книг.

Христос Народився!!!



 

27 грудня 2024 року в онлайн-форматі на платформі «Zoom» відбувся вебінар для працівників публічних бібліотек області.

Тема «Безбар’єрна грамотність для людей елегантного віку (цифровий аспект)».

Вебінар провів Ростислав Гунько, провідний бібліотекар відділу інформації Тернопільської ОУНБ