четвер, травня 17, 2018

Чарівна краса вишиванки



Свято — День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту.
Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поет, журналістка та громадський діяч – Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже, тепер кожен третій четвер травня, ми вдягаємо це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук (майстринь –вишивальниць), демонструючи цим своє українство.
Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш український космос, і наш національний оберіг. Це ідентичність України.
Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть.
Працівники Копичинецької міської бібліотеки для дорослих організували книжково-ілюстративну виставку «Чарівна краса вишиванки» та виставку сучасних і стародавніх вишиваних рушників. Вишиті рушники здавна були поширені на Україні як неодмінний атрибут народного побуту, весільної і святкової обрядовості, як традиційна окраса селянського житла. На свято Вишиванки до нашої книгозбірні завітали старшокласники ЗОШ І-ІІІст. №2, вчителі Ухач О.Я. та Ухачевська Н. Зав.бібліотекою Благута О.Т. провела народознавчий урок на якому ознайомила присутніх з історією української вишивки, мотивами вишивки різних регіонів, святкування дня вишиванки за межами України. Святкового настрою присутнім додали пісні про українську вишиванку.
На завершення учасники заходу взяли участь в опитуванні «Вишиванка для мене – це…»
Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації – вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.








середа, травня 16, 2018

У гості до бібліотеки з подарунком



Колектив Копичинецької міської бібліотеки для дорослих висловлює щиру вдячність нашим копичинчанам Богдану та Арсену Келічавим за подарований екран для проектора. Ваш дарунок - це неоціненний внесок у розвиток технічного оснащення нашої книгозбірні. Приємно, що є люди, які не байдужі до життя рідного містечка, зокрема бібліотеки. Бажаємо вам здоров'я, цікавих задумів і їх благополучних втілень, яскравих, значних подій у вашому житті.





середа, травня 09, 2018

До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «І буде вічною пам'ять». Це світла пам’ять про велич народного подвигу, про нездоланну стійкість, мужність і волю людей. Перемога над фашистським безумством дісталася українському народу і всьому світу дуже дорогою ціною. Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.










Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно Копичинецька міська бібліотека для дорослих поповнилася новою літературою (36 книг). Нових надходжень небагато, проте є на що звернути увагу. Це й сучасна художня, краєзнавча, галузева, цікаві серії, книги про війну на Сході України.

Чекаємо Вас у міській бібліотеці.



Сергій Лойко «Рейс»
Сергія Альохіна не турбували питання війни та політики у сонячному Лос-Анжелесі, поки вони не стали його особистою справою. Тепер про спокійне життя можна забути, адже в збитому над Східною Україною «Боїнгу» летіла його сім'я.
Тепер відчайдушному головному героєві належить особисто дізнатися про трагедію, пов'язану з цією катастрофою. Йому допомагає американська журналістка, також небайдужа до того, що трапилося. Там, у центрі військових дій східних областей, їм належить дізнатися всю правду про зловмисників та зіткнутися з війною віч-на-віч.
По стопах Альохіна слідують старі та нові вороги, а також серійний вбивця... Чи вдасться йому помститися за своїх близьких та залишитися у живих? Дізнайтеся в гостросюжетному трилері Сергія Лойка «Рейс»!



Андрій Кокотюха. "Червоний".
Книжка починається згадкою про премію роману за найкращий історико-патріотичний твір від "Коронації слова". І зрозуміло, чому. Роман справді найбільш історико-патріотичний із того, що доводилося цього року читати.
Червоний – це псевдо провідника осередку УПА на Волині. Історія його життя розповідається різними вустами: нашого сучасника Клима Рогозного, який знайшов зошити свого дядька-дисидента і журналіста; вірного радянській владі міліціонера, який дедалі більше ставить під сумнів офіційну версію подій; опального радянського офіцера на зоні, який також починає замислюватися, за що він воював і яку батьківщину захищав під впливом легендарного Червоного. Розказана переважно від імені цих нібито ідеологічних ворогів, історія Червоного виглядає переконливою і сповнює читача патріотичного запалу.
Діалоги героїв, знання предмету, навіть тюремний жаргон тих часів – над усім цим автор попрацював ретельно.
Андрій Кокотюха – вправний прозаїк. Він уміє будувати сюжет. Набивши руку в детективному жанрі, він знає, як вести читача й читачку дорогою своїх героїв, не відволікаючись на ліричні відступи. Це десь добре – бо книга читається на одному подиху.


Василь Шкляр. Чорне сонце
Російсько-українська війна очима бійця полку "Азов". Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.


Добровольчі батальйони.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробутів – і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших степів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробути у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» - це хроніка історії духу і водночас роздуми над його природою. Створення добробутів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.




Марта Холл Келлі «Бузкові дівчата»
Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору.
У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.
Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.
Це захоплива книжка про подолання мирними людьми тих випробувань, з якими їх зіштовхнула війна. Келлі майстерно доповнила історичне тло чудовими персонажами.
Ті, хто любить читати історичну художню літературу, мають полюбити роман «Бузкові дівчата» Марти Холл Келлі


Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напрочуд цікавих і поетичних народних звичаїв. Всі – і дорослі, і підлітки намагалися не спати цілу ніч. На Великдень люди йдуть до церкви. Горять вогнища, які нібито допомагають сонцю розігрівати землю. Всі чекають, коли задзвонять дзвони... По закінченні літургії святиться «свячене», що складається з паски, сиру,яєць, масла, солі, сала, ковбаси. У цей день вітають одне одного словами «Христос воскрес!» І відповідають: «Воістину воскрес!». Запрошують у гості, пригощають святковими стравами.

В Копичинецькій міській бібліотеці для дорослих працівники бібліотеки організували Великодню світлицю "Світле свято Великодня!". До цього заходу бібліотекарі святково прикрасили краєзнавчу кімнату, де на окремих експозиційних столах виділено "лемківську" та "копичинецьку" писанки. А також оформили викладку літератури «Свята та звичаї українського народу», на якій представлені книги та журнали про Світле Христове Воскресіння. Бібліотекарі Пласконь О.М. та Стець Г.І. зробили екскурс в історію створення і розвиток святкування Великодніх свят, розповіли про народні звичаї та обряди, які супроводжувалися протягом святкових днів.