четвер, вересня 19, 2013

"Дискусії за круглим столом"


      18 вересня 2013 року  в Копичинецькій міській бібліотеці для  дорослих в приміщенні читального залу відбувся круглий стіл на тему:  «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо? В засіданні взяли участь: учнівська молодь, вчителі, користувачі бібліотеки, місцева влада в особі заступника міського голови Гусак Б.М., та працівники бібліотеки.

      Зробивши аналіз анкет а також взявши до уваги усне опитування  зав. бібліотекою Благута О.Т. ознайомила присутніх з результатами громадських слухань. Більшість респондентів  потребують вирішення питання поліпшення матеріально-технічної бази: оновлення бібліотечних фондів (сучасна література та періодичні видання), новим бібліотечним обладнанням, забезпечити доступ для інвалідів, придбати проекторну дошку, цифровий фотоапарат, кольоровий принтер, покращити температурний режим, зробити капітальний ремонт приміщення, створити електронний каталог.

 










 

 
 
 
 
 
На засіданні круглого столу розглядалися такі питання:
     -  Бібліотека в моєму житті.

-     Майбутнє публічної  бібліотеки, з книгою чи без?



Росолович Л.О. - вчитель української мови та літератури
НВК ЗОШ І-ІІІст. №1-гімназія -м.Копичинці


На мою думку, сьгодні ми повинні не зациклюватися на інтернеті чи телебаченні. Людина завжди повинна не тільки розвиватися, а і пам'ятати про те, що існують книжки та журнали, а особливо українського видання. Чудовим прикладом є український журнал "Дніпро", який не дає нам, українцям, забути про нашу рідну мову
та літературу. Це чудовий журнал, в котрому не тільки відомі украйнські діячі викладають свої видання, а і дається можливість молодим талановитим людям показати себе!
 
 
  
 
Учениця 6-гімназійного класу Інна Цимбала
 я вважаю,що книга в електронному вигляді все одно не замінить «живу». Монітор навантажує очі, перед ним не посидиш без кінця. Інтернет-книга не може слугувати подарунком на день народження або інше свято. В ній немає гарних ілюстрацій, як в друкованій, до того ж друкована книжка сповнена якоїсь особливої чарівності.Її можна взяти до рук, погортати, вона пахне друкарнею.
 
 
 
       Учениця 6-го гімназійного класу Оля Матіяш
  Я часто відвідую дорослу бібліотеку.   Дуже рада, що саме тут я завжди можу знайти потрібну мені книгу.Неодноразово, твори які знаходяться  в книгозбірні  виручали мене у повсякденому житті.
 Адже читаючи, я не лише поповнюю свої знання, а й дізнаюсь як їх використати.
Дуже люблю історію, вона мені дуже цікава.
 Приємно бачити усміхнених і зацікавлених бібліотекарів.

                                       Ковальчук Юля - учениця 6-го гімназійного класу
 
Для мене міська бібліотека для дорослих означає доступ до будь якої інформації, яка мені потрібна в школі і в житті. Тут я завжди можу знайти цікаву книгу на улюблену мені тематику.  А також знаходжу інформацію в Інтернет-центрі бібліотеки.
 
 
   
                                                    Підколодна І.М. - вчитель музики
 ЗОШ І - ІІІст. №2 м.Копичинці
 
 Я бачу тільки один мінус для книг у тім, що поширився Інтернет. Я пам'ятаю, раніше ми обмінювалися книжками, давали один одному читати, потім обговорювали, що кому сподобалося. А тепер попросиш книгу, а у відповідь: «Скачай в Інтернеті». Особисто мені "живу" книгу читати приємніше
 
 
 Запальна дискусія засвідчила, що бібліотека дійсно сприймається громадою як важлива інформаційно-просвітницька та культурна інституція, яка попри різні негативні впливи зовнішнього середовища залишається важливим самобутнім простором освіти.
      Громадські обговорення визначили місію  бібліотеки, яка забезпечує доступ громадян до всіх видів суспільної інформації, сприяє оволодінню інформаційною та комп’ютерною грамотністю, надає можливості для індивідуального творчого росту. Послуги бібліотеки мають постійно удосконалюватися і змінюватися з урахуванням змін у соціумі.

 

      На завершення зустрічі присутні мали можливість подивитись відеоролик «20 найкращих бібліотек світу».

 

"Думка громади про бібліотеку"

   Мабуть в Україні не знайдеться людини, яка б не переступила поріг книгозбірні, - серед усіх закладів культури бібліотека найближча до місцевої громади, є доступною та безкоштовною установою.

На протязі червня - вересня Копичинецька міська бібліотека для дорослих проводила громадські слухання «Сучасна бібліотека, якою ми її бачимо?» в яких приймали участь громадські організації, школи міста,підприємці, ЦКіД та музична школа,місцева влада та жителі міста Копичинець. Анкетування та усне опитування проводились не тільки в приміщенні бібліотеки, а й по місцю роботи та навчання.




  
 
 
 
 
Велика більшість громади виявились дуже цікавими співрозмовниками, які вболівають за майбутнє бібліотеки. Всі думки, які ми почули, були для нас цікавими і корисними.